obstawianie meczów milenium

Cele treningowe

Cele treningowe

Trenowanie sztuk walki ma na celu wykształcenie skutecznego zawodnika. Aby było to możliwe, podczas ćwiczeń trzeba osiągnąć kilka celów. Gdy na początku myślisz o treningach, zapewne do głowy przychodzą Ci przede wszystkim ćwiczenia fizyczne, kształtowanie mięśni i nauka poszczególnych ciosów i bloków. Oczywiście to wszystko jest bardzo ważne. Musisz przyswoić znaczną wiedzę na temat wykonywania kopnięć i uderzeń czy blokowania ciosów przeciwnika, by móc skutecznie walczyć. Jednak same ruchy to nie wszystko. Trenowanie sztuk walki musi obejmować również inne aspekty, które mają ogromne znaczenie podczas starcia. O czym mowa? Przede wszystkim o nauce samokontroli.

Każdy zawodnik powinien umieć opanować naturalne odruchy, by emocje służyły mu podczas walki, a nie były przeciwko niemu. Dotyczy to zarówno agresji, jak i strachu. Wojownik, który w dzikim szale rzuca się na przeciwnika ma niewielkie szanse na wygranie walki, gdy jego oponent jest dobrze przygotowany. Wybuchy agresji są dobre w środowisku naturalnym, gdy większy samiec po prostu jest w stanie zdominować mniejszego przy użyciu siły fizycznej. Jednak w sztukach walki niekontrolowana agresja to spory minus. Spokojny i doświadczony zawodnik ma ogromną przewagę nad „dzikusem”. Treningi muszą także zredukować poziom strachu. To bardzo ważne, by nie panikować podczas starcia.

Dzięki ćwiczeniom, jesteś w stanie przyzwyczaić się do sytuacji konfrontacji i dzięki temu możesz reagować spokojniej podczas walki na ringu czy starcia na ulicy.