obstawianie meczów milenium

Krav maga – skuteczna obrona

Krav maga – skuteczna obrona

Jest wiele sportów walki, które może uprawiać każdy. Możesz się zapisać na zajęcia bokserskie, tajski boks albo zapasy. Pytanie, w jakim celu chcesz w ogóle zacząć treningi? Dla ogólnego zdrowia czy może z chęci rywalizacji? Wiele osób decyduje się też na ten rodzaj spędzania wolnego czasu ze względów bezpieczeństwa. Jeśli umiesz się boksować lub wiesz, jak unieszkodliwić przeciwnika w inny sposób, możesz poczuć się pewniej na ulicy. Zwykły złodziejaszek nie będzie stanowić zagrożenia dla kogoś, kto zna podstawy boksu albo… krav magi.

To właśnie ta ostatnia dyscyplina jest uważana za szczególnie skuteczną formę samoobrony. Krav maga znacznie różni się od innych dyscyplin związanych z walką. Różnice są zakorzenione głęboko w genezie krav magi. Jest to forma walki, która powstała właśnie po to, by służyć samoobronie w warunkach ulicznych. Z założenia krav maga ma służyć temu, by obronić się za wszelką cenę, wszystkimi dostępnymi środkami.

Może ona polegać na wykorzystaniu tylko siły własnych mięśni, ale treningi często obejmują także wykorzystanie przedmiotów. Jeśli zależy Ci na tym, aby zacząć trenować dyscyplinę, która sprawi, że poczujesz się bezpieczniej, krav maga będzie znakomitym rozwiązaniem. Sprawdza się pod tym względem lepiej niż boks czy karate. Dlaczego? Ponieważ nie uwzględnia warunków treningowych. Boks jest głównie formą sportu, co oznacza, że obowiązują tu pewne reguły.

Jednak na ulicy nie ma żadnego regulaminu, a przeciwnik chce Cię po prostu pokonać. Krav maga nie jest dostosowana do ringu, ale do warunków ulicy.