obstawianie meczów milenium

Mixed Martial Arts

Mixed Martial Arts

Mixed Martial Arts, czyli MMA to bardzo popularna forma nauki walki, która zyskała sławę w ciągu ostatnich kilku lat. Jak sama nazwa wskazuje, MMA łączy różne style, by zamienić wojownika w najbardziej skuteczną maszynę do pokonywania przeciwników. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś, czy skuteczniejsze jest karate, kung-fu czy boks i którą z tych dyscyplin najbardziej opłaca się trenować, to już możesz przestać myśleć. Zamiast tego zapisz się na treningi MMA i poznaj najefektywniejsze techniki obrony i ataku z różnych dyscyplin.

MMA jest tak popularne, że często nazywa się tym określeniem nawet style walki, które na to nie zasługują. W sieci znajdziesz mnóstwo nagrań z MMA w tytule, jednak na filmach widać klasyczny boks albo boks tajski. Być może błąd bierze się stąd, że boks tajski nie jest aż tak popularny, a podobnie jak MMA, dopuszcza on stosowanie kopnięć. Gdy więc osoba nagrywająca lub wrzucająca filmik widzi, że wojownik używa kopnięć, od razu myśli, że jest to MMA.

MMA to także pojęcie używane do nazywania gali sportów walki, w których ścierają się zawodnicy prezentujące odmienne style. To bardzo ciekawe pojedynki, w których można obserwować zawodowych bokserów, ścierających się np. z zawodnikami sumo. Takie walki cieszą się bardzo dużą popularnością i są chętnie organizowane przez telewizje polskie i światowe.

Chętnie oglądają je nawet osoby, które nie mają pojęcia o sztukach walki. Każdy jest ciekaw, kto wygra w boju – zawodowy zapaśnik czy tajski bokser?.