obstawianie meczów milenium

Od czego zależy siła ciosu?

Od czego zależy siła ciosu?

Chcesz się lepiej bić? W takim razie z pewnością domyślasz się, że musisz poprawić technikę. We wszystkich sztukach walki technika odgrywa najważniejszą rolę. Prawidłowo wyprowadzone uderzenie sprawi, że nawet zawodnik o niewielkiej masie może powalić dużo większego przeciwnika. Siła ciosu, kopnięcia czy rzutu zależy przede wszystkim od techniki. Nie sposób jednak zaprzeczyć, że mięśnie również są potrzebne. W końcu bokserzy, zapaśnicy czy zawodnicy MMA są zbudowani dużo lepiej niż przeciętny zjadacz chleba. Mają silne ręce, plecy i nogi.

Co więc robić, żeby poprawić siłę ciosu? Siła oczywiście też jest ważna. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że bokser ma wyrobione zupełnie inne mięśnie niż np. kulturysta czy ciężarowiec. Przede wszystkim bokserzy nie mają aż tak rozbudowanej klatki piersiowej ani dużych bicepsów. Te partie są istotne, ale nie najważniejsze podczas uderzania. Jak już wspomnieliśmy, droga do silnych uderzeń wiedzie przez technikę. A technika oznacza, że angażujesz całe ciało.

Dlatego w wyprowadzeniu mocnego ciosu znacznie ważniejsze są mięśnie nóg oraz pasa biodrowego. Ręka jest odpowiedzialna jedynie za wykończenie ciosu. Siłą samej ręki nie zdziałasz wiele na ringu ani na ulicy. Co jeszcze warto wiedzieć? Na przykład to, że siła eksplozywna mięśnia niekoniecznie idzie w parze z większymi mięśniami. Siła eksplozywna to zdolność do wytworzenia mocy w krótkim czasie. A to właśnie jest kluczowe podczas walki. Można ćwiczyć ten rodzaj siły na przykład wykonując serię pompek z wybiciem.